Aktualności

“Świąteczna pomoc zwierzętom w potrzebie” – Maxi Zoo podsumowało wyniki akcji charytatywnej

Tysiące przekazanych darów i setki wspartych zwierząt. Kolejna edycja charytatywnej akcji organizowanej przez Maxi Zoo “Świąteczna pomoc zwierzętom w potrzebie” zakończyła się sukcesem. Sieć oraz jej klienci ponownie pokazali, że nie są obojętni na los potrzebujących pupili i wspólnie przekazali im duże wsparcie. To jedno z wielu działań, jakie Maxi Zoo podejmuje na rzecz poprawy życia zwierząt.

Akcja trwała od 15 listopada do końca grudnia 2023 roku. Przez prawie dwa miesiące sklepy w całej Polsce zgromadziły powyżej 19 tysięcy darów, które trafiły do ponad 100 placówek i organizacji pomagającym zwierzętom. Zebrane produkty to głównie pożywienie – sucha i mokra karma oraz przysmaki. Do zwierząt trafiły również zabawki oraz akcesoria.

Akcja trwa od wielu lat
“Świąteczna pomoc zwierzętom w potrzebie” to już niemal tradycja zapoczątkowana w 2018 roku. Każdego roku w okresie świątecznym we wszystkich sklepach stacjonarnych Maxi Zoo stają wyjątkowe choinki. Zawsze udekorowane w szczególny sposób – kartkami zawierającymi marzenia zwierząt przebywających w schroniskach i domach tymczasowych. Osoba, która zdecyduje się pomóc, wybiera produkt z listy i zostawia go pod drzewkiem. Prezenty są następnie przekazywane potrzebującym zwierzętom. Każda edycja to realne wsparcie dla pupili, którym nie udało się jeszcze znaleźć stałych domów.

Akcja jest dla naszego schroniska wyjątkowa. Wpływa na to jej charakter. Dzięki dedykowanym życzeniom umieszczanym na choinkach, nasi podopieczni otrzymują produkty spełniające ich potrzeby. Ostatnio musieliśmy zorganizować dużą ilość karmy dla kociąt. Kartki z życzeniami sprawiły, że klienci Maxi Zoo kupowali najczęściej właśnie te produkty i pomogli nam uzupełnić zapasy. Współpraca z Maxi Zoo wybiega daleko poza samą akcję. Dodatkowo np. nasi wolontariusze pojawiają się z podopiecznymi schroniska w dwóch sklepach w Zabrzu. Klienci mają szansę zobaczyć, że adopciaki również są fajne, kochane i odpowiednio socjalizowane. Dziękujemy Maxi Zoo za wsparcie, na jakie zawsze możemy liczyć oraz wszystkim klientom, którzy zaangażowali się w akcję i przekazali dary dla naszych podopiecznych. – mówi Małgorzata Witkowska-Zabawa, zastępca kierownika schroniska „Psitulmnie” w Zabrzu.

Szczęśliwsze zwierzęta to szczęśliwsi ludzie. Motto Maxi Zoo nie jest przypadkowe
Szczęśliwsze zwierzęta to szczęśliwsi ludzie. Motto naszej organizacji nie jest przypadkowe i bynajmniej nie stanowi pustego sloganu. Od lat wspieramy oraz inicjujemy działania, które realnie wpływają na poprawę życia zwierząt w Polsce. Wynik zeszłorocznej edycji naszej akcji uznaję za sukces. To prawdziwe wsparcie dla schronisk, domów tymczasowych czy fundacji. Pragnę za to podziękować wszystkim klientom Maxi Zoo, którzy wzięli udział w akcji oraz wszystkim pracownikom, którzy wsparli akację swoim zaangażowaniem i kreatywnością. – podsumowuje Wojciech Kamiński, Dyrektor Zarządzający Maxi Zoo Polska.

Maxi Zoo wspiera zwierzęta od swoich początków na polskim rynku w 2012 roku. Współpracując ze schroniskami, a także inicjując działania charytatywne z klientami sieć skutecznie zwiększania zasięg pomocy dla potrzebujących czworonogów. To przekłada się na poprawę ich losu.

Powrót do listy