Aktualności

Bój o Puchar Galerii Neptun rozstrzygnięty! [FOTO]

W niedzielę 3 września w naszym centrum odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Galerii Neptun. Tegoroczna edycja zawodów szachowych cieszyła się sporym zainteresowaniem miłośników tej królewskiej gry. W szranki o główne trofeum turnieju w stanęło 37 uczestników z różnych rejonów Polski. Przy szachownicy spotkało się kilka generacji graczy, którzy szanując zasady gry „fair play” stoczyli emocjonujące pojedynki o tytuł najlepszego szachisty turnieju. Triumfatorem zawodów głównych został Przemysław Koc, który powtórzył swój sukces z ubiegłego roku. Zwycięzca oprócz pucharu otrzymał też bony zakupowe do wykorzystania w sklepach mieszczących się w Galerii Neptun o wartości 650 zł.
Turniej został rozegrany na dystansie 9 rund szachów szybkich P’15 w systemie szwajcarskim.
Równolegle do turnieju głównego odbyły się zawody młodzieżowe, które przyciągnęły 17 młodych szachistów. Najlepszym zawodnikiem turnieju juniorskiego okazał się Szymon Malinowski reprezentujący klub TKKF Rzemyk Gdynia.
W turnieju przyznano także nagrody specjalne w czterech kategoriach: najwyżej sklasyfikowana kobieta, junior, senior.

Organizatorem zawodów: Galeria Neptun oraz Klub Sportowy Cor Cordium.
Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Pomorskiej Szkole Wyższej w Starogardzie Gdańskim.

Podium III Turnieju o Puchar Galerii Neptun.

zawody główne:
1 miejsce – Przemysław Koc (Gdańsk)
2 miejsce – Stanisław Zieliński (UKS Zawisza Kolbudy)
3 miejsce – Vitaliy Reshetniak (Charków)

zawody juniorskie:
1 miejsce – Szymon Malinowski (TKKF Rzemyk Gdynia)
2 miejsce – Kacper Skrzypczyński (UKS SP11 Skoczek Tczew)
3 miejsce – Franciszek Bochniak (KSz Hetman Koszalin)

nagrody specjalne:
najlepsza kobieta – Angelika Leśniak (KSz Gambit Świecie)
najlepszy senior – Krzysztof Jurkiewicz (ISS Start Wejherowo)
najlepszy junior (w zawodach głównych) – Jacek Belczewski ( UKS SP11 Skoczek Tczew)
nagroda specjalna dla najmłodszego uczestnika – Wolska Dominika ( UKS SP11 Skoczek Tczew)